کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اسامی داوران بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره «سینماحقیقت» اعلام شد

10 آذر 1395 ساعت 13:06

اسامی داوران بخش «مسابقه بین‌الملل» دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» اعلام شد.


به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، داورانی از کشورهای ایتالیا، یونان، بوسنی، تایوان و دو مدرس و فیلمساز ایرانی، 27 فیلم خارجی راه یافته به بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره را داوری خواهند کرد.
برپایه‌ی این گزارش، فیلم‌های ایرانی بخش مسابقه بین‌الملل سینماحقیقت نیز تا پایان هفته اعلام خواهند شد.
اسامی داوران بخش مسابقه بین‌الملل دهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به این شرح هستند:
مستندهای بلند:
دکتر احمد ضابطی‌جهرمی: پژوهشگر و مستندساز و از اساتید دانشگاه صداوسیما است.
دیمیتریس کرکینوس (یونان): فارغ‌التحصیل دکترای سینما با گرایش «سینما و جامعه» از آمریکا و مدیر برنامه‌ریزی جشنواره مستند تسالونیکی یونان است. کرکینوس در زمینه‌ی سینما و مردم‌شناسی مقالات متعددی نوشته است.
الما تاتاراجیک (بوسنی و هرزگوین): فارغ‌التحصیل رشته فیلمنامه‌نویسی و دکترای تاریخ سینما از دانشگاه سارایوو با گرایش «فیلم و ادبیات» است. خانم الما از بنیانگذاران جشنواره فیلم سارایوو است که نخستین دوره آن در سال 1995 برگزار شد. وی یکی از تهیه‌کنندگان پروژه سینمایی مشارکتی «برف» با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هم بود که در سال 2008 برنده بخش هفته منتقدین جشنواره کن شد.
مستندهای کوتاه و نیمه‌بلند   
مصطفی رزاق‌کریمی: نویسنده، کارگردان سینما و مستندساز ایرانی که با فیلم «خاطراتی برای تمام فصول» موفق به کسب جوایز زیادی از جشنواره‌های مختلف شد.
وود لین (تایوان): فارغ‌التحصیل صدا و تصویر از دانشگاه تایوان، منتقد فیلم مستند و مدیر جشنواره مستند تایوان است.
استفانو تیلدی (ایتالیا): وی فارغ‌التحصیل معماری است و در زمینه تولید فیلم در تلویزیون ایتالیا فعالیت دارد. تیلدی تهیه‌کننده فیلم‌های مستند در ایتالیا بوده و اولین شرکت تهیه‌کنندگی فیلم مستند را در تورین تاسیس کرده است. وی از مدیران شبکه مستند اروپا نیز هست و 17 ورک‌شاپ در زمینه‌ی فیلم مستند در اروپا برگزار کرده است.
* مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 14 تا 21 آذرماه 1395، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد کرد.
 


کد مطلب: 1968

آدرس مطلب :
http://www.irandocfest.ir/fa/news/1968/اسامی-داوران-بخش-مسابقه-بین-الملل-جشنواره-سینماحقیقت-اعلام

سینما حقیقت
  http://www.irandocfest.ir