۰
دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۵
کارگردان «تنها میان طالبان»:

جایزه «شهید آوینی» آرزویم بود

محسن اسلام‌زاده که با مستند «تنها میان طالبان» در نهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت حضور داشت، خود را مدیون مستندسازی «روایت فتح» می‌داند و از رسیدن به آرزویش یعنی کسب جایزه شهید آوینی شادمان است.
جایزه «شهید آوینی» آرزویم بود
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، محسن اسلام‌زاده برای ساخت مستند «تنها میان طالبان» نزدیک به سه سال زمان گذاشته تا اعتماد طالبان را به خود جلب کند. او اولین مستندسازی است که با نزدیک شدن به طالبان، توانسته رو در رو با آنها مستند بسازد.

اسلام‌زاده که در نهمین جشنواره سینماحقیقت، تندیس بهترین کارگردانی مستند نیمه بلند جایزه بین‌المللی شهید آوینی را دریافت کرد، درباره تجربه حضور در این جشنواره گفت: «در این دوره سطح فیلم‌های جشنواره بالا بود و آثار قابل قبولی حضور داشتند؛ به همین خاطر رقابت سنگین بود. خوشبختانه هر مستندی که در جشنواره به نمایش درآمد، حرف جدیدی برای گفتن داشت.»

او ادامه داد: «یکی از آرزوهایم کسب جایزه شهید آوینی بود که خدا را شکر محقق شد. ما خودمان را موج دوم سازندگان روایت فتح و مدیون شهید آوینی می‌دانیم. 10، 12 سال پیش که کارم را شروع کردم رویکرد شهید آوینی را در نظر داشتم و خوشحالم که به هدفم رسیدم.»

اسلام‌زاده با بیان اینکه حضور مهمانان خارجی و فضای رسانه‌ای ایجاد شده سبب دیده شدن مستندها شد، خاطرنشان کرد: «تلاش کردم اولین نمایش فیلم در جشنواره سینماحقیقت باشد که خوشبختانه این اتفاق افتاد. این نمایش برای من بازتاب‌های خوبی به همراه داشت و برگزار‌کنندگان جشنواره هم توجه ویژه‌ای به آن داشتند. فیلم با اقبال مخاطبان، مهمانان خارجی و رسانه‌ها همراه شد و مورد نقد و بررسی نیز قرار گرفت که مجموعه این اتفاقات، بستر مناسبی را برای نمایش و اکران «تنها میان طالبان» فراهم می‌کند.»

گفتنی است که مستند «تنها میان طالبان» از ساعت ۱۷ عصر امروز (28 دی)، در سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نشانی خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵ به نمایش عمومی درمی‌آید.
کد مطلب: 1641
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *