۰
يکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۲
رئیس سازمان سینمایی در اختتامیه جشنواره سینماحقیقت:

امیدوارم بتوانیم امکان روانی ساخت فیلم را برای مستندسازان فراهم کنیم

حجت الله ایوبی در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، با اشاره به فرهنگ غنی کشور ایران برای تولید آثار مستند گفت: « مستندسازی توامان هنر و رسانه است و شما رسالت بزرگی بر دوش دارید.»
امیدوارم بتوانیم امکان روانی ساخت فیلم را برای مستندسازان فراهم کنیم
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی با تشکر از مستندسازان و مسئولان که به گفته او جشنواره سینما حقیقت را به یک رویداد باشکوه تبدیل کرده اند، گفت: «مردم ایران فرهنگ مستند دیدن را دارند. اصولا مستندسازی کاری متمدنانه است و ما هر قدر به شما – مستندسازان - برسیم کم است.»

او ادامه داد: «در اینجا هنر برای هنر معنا ندارد چون یک مستندساز برای خود رسالتی قائل است و تلاش می کند مسائل جامعه اش را نشان دهد. امیدوارم بتوانیم امکان روانی را برای فعالیت شما مستندسازان فراهم کنیم.»

رئیس سازمان سینمایی تصریح کرد: «امیدوارم به شما اجازه دهیم فیلم بسازید. وقتی می بینم بعضی فیلم ها ساخته می شوند اما بعد به دلایل عجیب و غریبی برای نمایش مشکل پیدا می کنند، تعجب می کنم. امیدوارم بتوانیم فرهنگ شنیدن نقد را در جامعه ایجاد کنیم.»

او افزود: «ما کشوری با فرهنگ و تمدن غنی هستیم که جاذبه های بسیار زیادی برای تولید مستند دارد. شما اگر به اروپا سفر کنید با دیدن یک شهر گویی تمام آن کشور را دیده اید اما در ایران چنین نیست و شما با تنوع اقوام و گویش ها، مناظر دیدنی و رنگها مواجه می شوید.»

ایوبی بیان کرد: «امیدوارم بتوانیم از گویش های گوناگون ایرانی بهره ببریم و این جاذبه را به همه نشان دهیم.»

رئیس سازمان سینمایی در پایان صحبت های خود راه پیش روی مستندسازان را بسیار دشوار خواند گفت: «آروز می کنم روز به روز در این عرصه موفق تر از قبل عمل کنید و همواره فیلم بسازید. مستندسازی توامان هنر و رسانه است و شما رسالت بزرگی بر دوش دارید.»
کد مطلب: 1613
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *