۰
چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۱
برنده جشن خانه سینما و جشنواره فیلم کوتاه تهران:

هیات انتخاب «سینماحقیقت» عیار جشنواره را بالا برده است

برنده تندیس بهترین فیلم مستند کوتاه جشن خانه سینما و جشنواره فیلم کوتاه تهران اعتقاد دارد که انتخاب ۷۱ فیلم مستند برای رقابت در بخش «مسابقه ملی» نهمین دوره جشنواره سینماحقیقت، نشان از توجه هیات انتخاب جشنواره به بالا بردن ارزش و عیار سینماحقیقت دارد.»
هیات انتخاب «سینماحقیقت» عیار جشنواره را بالا برده است
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، مصطفی شیری که با مستند «خون بازی» در بخش مستندهای کوتاه جشنواره نهم سینماحقیقت حضور دارد، پیرامون موضوع فیلمش اظهار داشت: «این مستند درباره‌ی بیماری ایدز است که طیف خاموشی از جامعه ایران را در بر گرفته است. البته در این فیلم سعی کردم که طرح مساله کرده و به این بیماری از زاویه دیگری نگاه کنم. بیماری ایدز متاسفانه در جغرافیای خاصی از ایران یعنی شهر مشهد، بیشتر از سایر مناطق شیوع پیدا کرده و این خود موضوعی قابل تامل است.»

وی ادامه داد: «سال ۸۷ که ذهنم درگیر این سوژه شد، امکان ساخت فیلم برایم فراهم نبود، اما این مساله برایم به یک دغدغه ذهنی تبدیل شد و بالاخره در سال ۹۴ توانستم با سرمایه شخصی ساخت این مستند را به سرانجام برسانم.»

شیری با اشاره به حضور فیمسازان جوان و پیشکسوت در نهمین دوره جشنواره سینماحقیقت خاطرنشان کرد: «خروجی هیات انتخاب، نشان از خوش‌فکر بودن و توجه تومان به فیلمسازان جوان و با سابقه می‌دهد. به نظرم به لحاظ کیفی یکی از بهترین دوره سینماحقیقت را شاهد خواهیم بود. همچنین حضور ۷۱ فیلم در بخش مسابقه ملی، نشان از توجه هیات انتخاب به بالا بردن ارزش و عیار جشنواره دارد.»

وی در پایان تاکید کرد: «بهترین جشنواره‌های بین‌المللی دنیا، در بخش رقابتی و رسمی‌شان تعداد مشخص و اندکی فیلم را می‌پذیرند. فیلم‌های بخش بین‌الملل جشنواره نهم هم نشان می‌دهد سینماحقیقت در این دوره، در عرصه بین‌المللی هم حرفی برای گفتن دارد.

* مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 22 تا 28 آذرماه 1394 و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 1107
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *