۰
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۴

سینماحقیقت؛ هوای تازه سینمای ایران

در روزهایی که بحث اصلی سینمای ایران، عدم استقبال تماشاگران از فیلم های سینمایی و خالی بودن بسیاری از سالن های سینماهای تهران و شهرستانها است، استقبال پرشور علاقمندان سینما از آثار منتخب هفتمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت و ازدحام کم نظیر آنها برای تماشای فیلم مستند در پنج سالن سینما فلسطین و سینما سپیده، با ابراز شگفتی و البته خوشحالی بسیاری از مسئولان، هنرمندان و دست اندرکاران سینما مواجه شد.
سینماحقیقت؛ هوای تازه سینمای ایران
جشنواره بین المللی سینماحقیقت در ۷ روز پر ازدحام نشان داد که تماشاگران فهیم سینمای ایران، با اکران فیلم های فرهنگی و برجسته فیلمسازان ایرانی و خارجی همراهی کاملی دارند تا متولیان تولید و چرخه اقتصاد کشور هم با الگو گرفتن از این استقبال بی نظیر از فیلم های سینماحقیقت، نگاهی ویژه به تولید آثار فرهنگی و برگرفته از هویت و خواسته تماشاگر ایرانی داشته و روزهای بهتری را برای سینمای پیشرو ایران رقم بزنند.

آذرماه امسال همه جا صحبت از سینماحقیقت، فیلم مستند و استقبال کم نظیر تماشاگران از این رویداد خاص بود و بسیاری از اهالی سینما به این فکر فرو رفتند که چگونه می توان این موفقیت کم نظیر فرهنگـــی را استمرار بخشید تا دیگر بحث سالن های خالی، عموم فعالان سینمای کشور را آزار ندهد. بدیهی است که پاسخ، ریشه در فرهنگ و اصالت هنر نزد ایرانیان دارد.

یکی از دلایل استقبال گسترده از هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت، بحث تبلیغاتی آن در سه محور تبلیغات محیطی، رسانه ای و تلویزیونی بود. روابط عمومی جشنواره در دوره هفتم این رویداد با یک طراحی ویژه، گستره فعالیت های رسانه ای و تبلیغاتی را از نشریات تخصصی سینمایی به خبرگزاری ها، سایت ها و روزنامه های کثیرالانتشار تعمیم داد تا سطح بیشتری از مخاطبان رسانه را هدف بگیرد؛ ضمن اینکه تیزر تلویزیونی متفاوت جشنواره که در آن «شهاب حسینی» بعنوان سفیر سینمای مستند، عموم مردم را به تماشای فیلم مستند در جشنواره بین المللی سینماحقیقت دعوت کرد نیز یکی از دلایل توجه عمومی به این جشنواره و فیلم مستند بود. البته همکاری مناسب گروه های خبری شبکه های رادیو- تلویزیونی از جمله واحد مرکزی خبر، شبکه خبر، باشگاه خبرنگاران، Ifilm، برنامه هفت، پرس تی وی، جام جم، سحر و رادیو فرهنگ، ایران، گفتگو، نمایش، رادیو اینترنتی صدا و همینطور پخش ویژه برنامه های جشنواره سینماحقیقت از شبکه های یک، دو، چهار و شبکه مستند در ساعات مناسب هم از دیگر عوامل توجه عمومی به این جشنواره مهم سینمای مستند ایران بود.
برنامه ریزی استاندارد و استقبال گسترده فیلمسازان جوان از شرکت در کارگاه های آموزش تخصصی جشنواره سینماحقیقت که با حضور اساتید برجسته ایرانی و خارجی برگزار شد نیز شکوه خاصی به این رویداد سینمای مستند کشور بخشیده بود.

به این تحلیل باید به هوای تازه در سینمای مستند ایران و آشتی اهالی آن با جشنواره بین المللی سینماحقیقت را نیز افزود که طبعاً نقش مهمی در این استقبال حداکثری جامعه سینمای مستند از تنها جشنواره تخصصی سینمای مستند ایران دارد.

روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت امیدوار است که با استمرار این موفقیت کم نظیر در جلب مخاطب و ادامه نمایش فیلم های منتخب جشنواره و نقد و بررسی آنها در سالن سینماحقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، خانه هنرمندان ایران و دانشگاه های سراسر کشور، فرهنگ تماشای فیلم مستند نزد آحاد جامعه بویژه دانشجویان نهادینه شود.
کد مطلب: 11
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *