یک لقمه خواب پناهندگان ایرانی در جشنواره سینماحقیقت
تاریخ دف به روایت بیژن کامکار در سینماحقیقت
پدر اینترنت ایران به سینماحقیقت می‌آید!
«سینماحقیقت» و کیارستمی ادامه دارد...
مستند معروف‌ترین قاضی جنایی ایران متقاضی حضور در جشنواره سینماحقیقت شد
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳

سینماحقیقت و معضل بیکاری جوانان تحصیلکرده!

هوشنگ میرزایی با فیلم مستند «آنارام» که درباره‌ی معضل بیکاری جوانان تحصیلکرده است، متقاضی شرکت در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شد.
سینماحقیقت و معضل بیکاری جوانان تحصیلکرده!
 
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت؛ میرزایی درباره‌ی ساخت این مستند اظهار داشت: برای شرکت در جشنواره حسنات به شهر اصفهان رفته بودم و در آن جا به پیشنهاد یک دوست، با سوژه این مستند آشنا شدم؛ داستان زندگی زن و شوهر جوانی که هر دو تحصیلکرده بودند و متاسفانه شغلی نداشتند.
وی ادامه داد: در ابتدا سوژه من را به سمت بیان معضل بیکاری تحصیلکرده‌های جوان کشاند، اما در ادامه پژوهش متوجه شدم «مجتبی» که دکترای باستان‌شناسی دارد، پرایدی قدیمی داشته و با این خودرو مسافرکشی می‌کرده است؛ اما دزد به تنها منبع درآمد او دستبرد می‌زند و آن را می‌برد.
میرزایی تصریح کرد: پس از شنیدن این اتفاق، این علامت سوال برای من ایجاد شد که چطور دانشجوی ممتاز دانشگاه و همسرش که لیسانس نقاشی است، باید بیکار و درگیر مشکلات اقتصادی باشند؟ این سوال، موضوع اصلی فیلم من شد.
وی افزود: مجتبی به دلیل درگیری با بیماری سرطان یک بار با مرگ مقابله کرده و همسرش هم یک عمل جراحی سخت را پشت سر گذاشته است، با این وجود هر دو به شدت مقاوم هستند و همچنان به زندگی خود ادامه می‌دهند...
به گفته میرزایی، مستند 79 دقیقه‌ای «آنارام» با بهره‌گیری از فرم روایی، به بیان داستان این زوج جوان در بستر زندگی، امید و مرگ می‌پردازد.
عوامل تولید مستند «آنارام» عبارتند از: نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان :هوشنگ میرزایی، فیلمبردار و نورپرداز: بهروز بادروج، صدابردار :سعید احمدی، صداگذاری و میکس: آرش اسحاقی، تصحیح رنگ: رضا تیموری، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
 
 
کد مطلب: 2576